ЗНО і ДПА у 2022 році

Як повідомляє Український центр оцінювання якості освіти, наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року №1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика23 травня
хімія26 травня
українська мова, українська мова і література31 травня
математика, математика (завдання рівня стандарту)3 червня
іспанська мова, німецька мова, французька мови6 червня
англійська мова7 червня
історія України10 червня
географія14 червня
біологія17 червня

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.


Характеристики тестів ЗНО-2022


ПРОБНЕ ЗНО

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтахрегіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, зматематики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури,1 квітня— з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестуваннябуде визначенорегіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

/Files/images/schen_2022/61d4455e0883a039598433.jpg


Затверджено характеристики тестів ЗНО 2022 року

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальніхарактеристики сертифікаційних робітзовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Про це йдеться внаказі УЦОЯО від 01.11.2021 "Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року".

Характеристики тестів визначають форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів, особливості зарахування результатів виконання тесту як державної підсумкової атестації та вступного іспиту до вишів, інші особливості.

Наказ УЦОЯО від 29.10.2021 р. "Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року"

Наказ УЦОЯО № 149 від 01.11.2021 року «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року»



/Files/images/banner.jpg

ВАЖЛИВА ІНФОМАЦІЯ

Учасник для допуску до пункту проведення ЗНО має пред’явити:

1. Сертифікат(оригінал);

2. Паспорт або інший документ, назва, серія (за наявності) та номер якого зазначені в Сертифікаті (оригінал);

3. Запрошення-перепустку для участі у ЗНО.

УЧАСНИКАМ ЗНО ЗАБОРОНЕНО:

1. приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров'я людини;

2. використовувати в пункті зовнішнього оцінювання засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації;

3. протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи:
1) заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу;
2) спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи;
3) списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання;
4) виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;
5) мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);

4. псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;

5. персоналізувати сертифікаційну роботу.


Історичні персоналії

Памятки архітектури та образотворчого мистецтва

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів ЗНО з кожного предмета буде встановлено«пороговий бал»,тобто та кількість тестових балів, яку моженабрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в статті Валерія Бойка«Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи».

Кiлькiсть переглядiв: 653

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.