10 ПОРАД БАТЬКАМ ЛІВОРУКОЇ ДИТИНИ

1.Дорослі не повинні ніколи, ні за яких обставин показувати ліворукій дитині негативне ставлення до ліворукості.

2.Намагайтеся дотримуватися єдиної тактики стосунків із дитиною. Розбрат у сім’їі не узгодженість вимог батьків до дитини завжди ускладнюють ситуацію.

3.Необхідно навчитися уважно спостерігати за своєю дитиною, бачити й розрізняти її стани, знайти причини її прикростей і радостей, розуміти її проблеми, допомагати їй їх переборювати.

4.Ліворукість—індивідуальний варіант норми, тому труднощі, які виникають у лівші, зовсім не обов’язково пов’язані з її ліворукістю, такі самі проблеми можуть бути й у праворукої дитини.

5.Не рекомендується «пробувати» навчити дитину працювати правою рукою, тимбільше наполягати на цьому. Переучування може спричинити серйозні порушення здоров’я.

6.Визначити провідну руку доцільно в 4—4,5 роки й не змінювати її, навіть якщо якість письма й малювання не задовольнятиме вас.

7.Навчіть ліворуку дитину правильно сидіти за робочим столом, правильно тримати ручку, розташовувати зошит. Під час письма, малювання, читання світло має падати з правого боку.

8. Під час навчання письма використовуйте «Прописи для ліворуких дітей». Пам’ятайте, методику безвідривного письма ні в якому разі не слід застосовувати під час навчання ліворуких дітей. Крім того, а ні правонахилене, а ні лівонахилене письмо практично не можливе для лівші, бо дитина загороджує собі робочою рукою лінію письма.

9.Не змушуйте ліворуку дитину читати, якщо вона сама відмовляється, навіть якщо ви переконані, що вона знає всі букви. Складайте букви з їхніх елементів, пишіть букви, грайте з буквами-ця робота полегшить дитині розпізнавання букв і процес навчання читання. Дзеркальне письмо, яке часто зустрічається й у праворуких, і в не перенавчених ліворуких дітей, зазвичай зникає до 8—10 років, коли остаточно формуються стабільні зв’язки між півкулями.

10.Ваша дитина потребує особливої уваги й підходу, але не тому, що вона ліворука, а тому, що кожна дитина унікальна й неповторна. І від вашого розуміння, любові, терпіння, вміння вчасно допомогти залежать успіхи вашого маляти. З якими б труднощами не зустрілося ліворуке маля й у дитячому садку, і в школі, воно з успіхом переборе будь-які негаразди, якщо постійно відчуватиме батьківську підтримку, розуміння й любов, а також не відчуватиме негативного ставлення до ліворукості в людей, чия думка для нього дорога.

Кiлькiсть переглядiв: 400

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.